3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Stacionárne bicykle

46 Počet produktov

Stacionárne bicykle a rotopedy

Pravidelné cvičenie posilňuje a buduje svalstvo, uľavuje od psychickej činnosti, pomáha imunitnému systému a je prevenciou mnohých zdravotných ťažkostí. Efektívnym riešením, ako sa starať o každodenné cvičenie sú stacionárne bicykle alebo rotopedy.

Existuje niekoľko druhov fitness trenažérov od stacionárnych bicyklov, rotopedov cez cyklotrenažéry, eliptické trenažéry, veslovacie trenažéry až po steppery a vibračné plošiny. Pomocou týchto šikovných pomocníkov si môžete vybudovať peknú, štíhlu postavu aj z pohodlia domova. 

Výhody cvičenia na stacionárnom bicykli

  • Cvičenie na stacionárnom bicykli alebo rotopede je účinným kardio tréningom. Bicyklovanie je aeróbne cvičenie so slabou intenzitou, avšak po 20 minútach tréningu telo začína páliť kalórie. Okrem toho vám stacionárny bicykel pomôže zlepšiť zdravie srdca a pľúc, prietok krvi aj posilniť svaly.
  • Stacionárny bicykel a rotoped vám pomáha udržať aj psychické zdravie, nakoľko pre mnohých cvičenie predstavuje skvelý spôsob psychohygieny.
  • Kardio tréning na stacionárnom bicykli vám pomôže odbúrať stres.
  • Cvičením na stacionárnom bicykli a rotopede nezaťažujete kĺby a precvičujete sedacie a lýtkové svaly, ktoré častým sedením ochabujú.
  • Pravidelný tréning na stacionárnom bicykli má pozitívny vplyv na krvný tlak.
  • Cvičenie na stacionárnom bicykli je perfektným cvičením na zlepšovanie fyzickej kondície.

Nevýhody cvičenia na stacionárnom bicykli

  • Trénovanie na stacionárnom bicykli alebo rotopede môže byť pomerne monotónne a nudné, pretože ste stále na jednom mieste a pohybujete sa v rovnakej rovine a na tom istom mieste. Táto monotónnosť môže viesť k nedostatku motivácie a záujmu o tréning, čo môže spôsobiť, že sa ľahšie vzdáte. Tu by sme odporúčali sa pri trénovaní na stacionárnom bicykli alebo rotopede nejakým spôsobom zabaviť, napríkad pozeraním televízie, seriálu, filmu, aby vám tréning lepšie ubehol. 
  • V porovnaní s vonkajšími cvičením, ako je napríklad cyklistika na otvorenej ceste, trénovanie na stacionárnom bicykli vám nedáva pocit meniaceho sa terénu a rôznych náročností. Absencia skutočného terénu môže znížiť zážitok z celkového tréningu. Tu si však môžete meniť náročnosť tréningu podľa svojich preferencii, aby ste mali pocit, že nejdete stále v rovnakom rytme. 
  • Pri trénovaní na stacionárnom bicykli alebo rotopede sa väčšina práce svalov vykonáva v dolnej časti tela, konkrétne v nohách a stehnách. Tým pádom môže byť zanedbávaná práca s hornou časťou tela, ako sú svaly rúk, hrudníka a chrbta. Preto odporúčame kombinovať trénovanie na stacionárnom bicykli napríkad s tréningom na hrazde, činkami alebo kettlebellmi.  

Pre koho je stacionárny bicykel alebo rotoped vhodný?

  • Trénovať na stacionárnom bicykli môže každý. Tento druh cvičenia je zvlášť vhodný pre tých, ktorý chcú cvičiť najmä spodné partie.
  • Ak hľadáte účinné kardio cvičenie, ktoré vás bude baviť, určite vyskúšajte stacionárny bicykel alebo rotoped. Môžete si ho dať doma napríkad pred televízor a pozerať pri cvičení na svoj obľúbený seriál. 
  • Trénovanie na stacionárnom bicykli je vhodné aj pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi a nemôžu preto robiť hocijaký šport. 

Ako si vybrať stacionárny bicykel?

Sedadlo stacionárneho bicykla

Nastaviteľnosť rotopedu alebo stacionárneho bicyklu je ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere sedačky. Sedadlo, ktoré je nastaviteľné, vám umožní prispôsobiť strih a pohodlie vášho tela. Toto je obzvlášť dôležité, ak plánujete používať stacionárny bicykel dlhšiu dobu, aby ste sa pri cvičení cítili pohodlne.

Pri výbere stacionárneho bicyklu je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových vecí, vrátane pohodlia, veľkosti a nastaviteľnosti.

Pokiaľ ide o pohodlie, je dôležité vybrať sedadlo, ktoré nie je príliš veľké alebo objemné. Príliš veľké sedadlo môže byť počas cvičenia nepraktické a nepohodlné. Príliš malé sedadlo môže byť tiež nepohodlné a nemusí poskytovať podporu, ktorú potrebujete počas tréningu. Okrem toho je dôležité uistiť sa, že sedadlo rotopedu je správne nastavené na vašu výšku. 

Riadidlá bicykla

Ak hľadáte skvelú sadu riadidiel na stacionárny bicykel, vrelo odporúčame značku BBG. Sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a sú vyrobené tak, aby vydržali. Navyše sa dajú prispôsobiť vašim potrebám.

Pedále bicykla

Stacionárne bicykle majú na pedáloch pracky, ktoré pomáhajú udržať nohy na mieste počas jazdy. Tie môžu byť vyrobené buď z plastu, alebo z gumy, pričom guma je praktickejšou voľbou, keďže sa dá prispôsobiť presne na vašu nohu. Plast je tvrdší, ale môže sa ľahšie zlomiť. Pri výbere stacionárneho bicykla alebo rotopedu je dôležité vybrať si taký s kvalitnými, odolnými pedálmi, ktoré vydržia aj náročné používanie. Stacionárne bicykle a rotopedy zvyčajne obsahujú tieto pracky, ktoré pomáhajú udržať nohy na mieste, keď cvičíte.

Ak už chcete zhodiť niekoľko kíl dole alebo chcete sa dostať do lepšej fyzickej kondície, stacionárne bicykle a rotopedy sú tým správnym riešením. Netreba však zabúdať ani na hornú časť tela, pretože na rotopede dávate zabrať skôr svojím nohám. Pre posilnenie hornej časti tela si môžete pozrieť našu ponuku hrázd, bradiel, činiek a posilňovacích lavičiek.   

Nahor