3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Vyžehlená bielizeň je jednoducho lepšia. Je hladká a príjemná na telo. Takisto vyzerá lepšie. Na to je nevyhnutná vhodná žehlička. Ponúkame nielen zodpovedajúci výber, ale radi by sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorá ponuka je pre vás tá pravá.

Rôzne typy žehličiek

  • Naparovacia žehlička: Ide o klasiku medzi príslušnými spotrebičmi. Naplnenú vodu odparuje prostredníctvom vykurovacej dosky. Para preniká von cez otvory v ""podrážke"" (vrstva na spodnej strane). Takto sa dostáva do tkaniva a uvoľňuje pokrčenia a záhyby. Tie sa teraz dajú odstrániť.
  • Suché žehličky: Pracujú výlučne s tlakom a teplom, a preto sa považujú za veľmi jednoduché na používanie. Ak je však potrebné bielizeň navlhčiť, tento spotrebič to nedokáže. Vytvorí sa ďalší pracovný krok.
  • Cestovná žehlička: Ide o podtyp suchej žehličky. Ide o malé a ľahké zariadenia, ktoré sa používajú na narovnanie malého množstva bielizne na cestách.
  • Ľahká žehlička: Prístroj pracuje s parou, ale váži mimoriadne málo. Tým sa zabráni rýchlemu nástupu únavy.
  • automatické sušiace a žehliace jednotky: Tieto varianty fungujú ""zvnútra"". Oblečenie sa navlieka na balónové jednotky. Tie sa môžu nielen zahrievať, ale aj rozpínať. Vlhkosť, záhyby a pokrčenia sú tak odstránené rovnakou mierou.

Vlastnosti a oblasti použitia: Na čo slúži žehlička?

Už to bolo uvedené v zozname: Niektoré žehliace zariadenia sú vybavené ďalšími funkciami. Fungujú napríklad aj ako sušičky. Rôzne typy sú bežne dostupné aj s káblom alebo bez neho. Rozsah použitia týchto zariadení nie je obmedzený len na vyhladzovanie odevov, ale môžu sa použiť aj na iné textílie. Príkladom je posteľná bielizeň a obrusy. Niektoré modely sú vybavené aj špeciálnymi funkciami na ošetrenie hodvábu, vlny a iných jemných tkanín so špeciálnou starostlivosťou - a na ich ochranu týmto spôsobom.

Na to by ste si pri kúpe mali dať obzvlášť pozor

Ak si chcete kúpiť žehličku, mali by ste si vybrať model, ktorý čo najlepšie vyhovuje vašim osobným požiadavkám. Ako príklad: naparovacie žehličky sú takmer vždy správnou voľbou na domáce použitie. Ak však máte veľa košieľ, ktoré potrebujete po vypraní rýchlo vyhladiť a usušiť, vhodnejšia môže byť automatická verzia. Uistite sa tiež, že máte správne príslušenstvo, napríklad správnu žehliacu dosku, ktorá musí byť dostatočne veľká na textílie, ktoré chcete žehliť.

FAQ

Ako môžem vyčistiť žehličku?

Čistenie je veľmi jednoduché: handrička namočená v mydlovej vode zvyčajne spoľahlivo odstráni všetky nečistoty. Okrem toho môže byť potrebné odstrániť z prístroja vodný kameň. V tomto ohľade však záleží na presnom modeli, ktorý používate.

Čo je lepšie: keramický model alebo model z nehrdzavejúcej ocele?

Keramika sa rýchlejšie zahrieva, lepšie kĺže, ľahko sa čistí a má vynikajúce nepriľnavé vlastnosti. Materiál má krátku životnosť a je náchylný na poškriabanie. Postupom času sa žehlenie zhoršuje a zhoršuje. Nerezová oceľ nie je na začiatok taká pohodlná, ale aj tak je žehlenie príjemné. Je podstatne odolnejšia ako keramika, ale môže sa zahriať natoľko, že to môže byť pre niektoré látky problém.

Prečo by som nemal používať destilovanú vodu do naparovacej žehličky?

Dlho sa za správnu voľbu pre príslušné spotrebiče považovala destilovaná voda. Na rozdiel od vody z vodovodu totiž neobsahuje žiadne soli, horčík ani vápnik. V skutočnosti je však opak pravdou: destilovaná voda chce ""nahradiť"" chýbajúce minerály, a preto napáda kovy. Je preto škodlivejšia ako voda z vodovodu.
Nahor